Jak zdravé je vaše stravování?

Ve spolupráci s mezinárodním vědeckým týmem provádíme novou výzkumnou studii, do které hledáme právě Vás. Cílem této studie je otestovat nový nástroj, který má za cíl zjistit, zda je veganská dieta praktikována zdravě a vyváženě či nikoli. I když je veganská strava obecně považována za zdravou, může s sebou nést i určitá rizika, pokud není dodržována správně. Nevhodná veganská strava může mít nižší obsah bílkovin a u některých jedinců může například způsobovat kolísání hladiny cukru v krvi. Může také vést k riziku nadměrného nebo nopak nedostatečného příjmu některých důležitýh živin. V rámci naší studie se snažíme vyvinout screeningový nástroj, který by umožnil rychle posoudit zdravotní nezávadnost výlučně rostlinné stravy. Pro účely této studie hledáme jak vegansky se stravující jedince, tak osoby stravující se bez omezení příjmu živočišných produktů.

Jste ochoten/na přispět vědeckému poznání a do studie se zapojit? Abychom si byli jisti, že Vás do studie můžeme zařadit, vyplňte prosím tento krátký ONLINE dotazník.

Zařazené účastníky pak pozveme na dvě osobní návštěvy na našem výzkumném pracovišti v rozmezí 2-4 týdnů. Na konkrétním termínu se s Vámi domluvíme.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailové adrese: veganscreener@lf3.cuni.cz

Děkujeme, že se spolu s námi podílíte na zlepšování kvality veganského stravování.

Za výzkumný tým

VEGANScreener team

Královské Vinohrady University Hospital in Prague